آمار تولید خودروسازان منتشر شد/ تولید ۳۴۶ هزار دستگاه در خانواده پژو

فهرست مطلب

[ad_1]

آمار تولید خودروسازان منتشر شد/ تولید ۳۴۶ هزار دستگاه در خانواده پژو

به گزارش خبرآنلاین، بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۴۸۰ هزار و ۳۳۸ دستگاه خودرو از سوی گروه صنعتی ایران‌خودرو در سال ۹۹ است.

برپایه این آمارها، تا پایان اسفندماه پارسال ۳۴۶ هزار و ۵۷۵ دستگاه در گروه پژو، ۵۵ هزار و ۲۲۰ دستگاه در گروه سمند، ۱۳ هزار و ۳۰ دستگاه رانا و ۵۵ هزار و ۳۲۰ دستگاه دنا در ایران‌خودرو تولید شد.

در مدت یاد شده، این گروه صنعتی همچنین موفق به تولید ۹۴ دستگاه دانگ‌فنگ، چهار هزار و ۹۷۱ دستگاه هایما، چهار هزار و ۷۹۴ دستگاه در گروه وانت و سایر محصولات و ۱۸۱ دستگاه پژو ۲۰۰۸ شد.

در این آمار، تولید ۱۵۳ دستگاه تارا به عنوان خودروی نوبرانه این گروه صنعتی نیز مشاهده می‌شود.

جمع تولیدات ایران‌خودرو در سال ۹۹ در هم‌سنجی با سال ۹۸ (تولید ۳۹۳ هزار و ۸۱۲ دستگاه خودرو) رشد ۲۱.۹۷ درصدی نشان‌ می‌دهد. این در حالی است که از ۲۲ مرداد ماه ۹۹ پس از ۲۷ سال تولید پژو ۴۰۵ بنزینی در گروه ایران‌خودرو بنابر تصمیم‌ شورای عالی استاندارد متوقف شد.

تولیدات سایپا

بر اساس این آمارها، گروه صنعتی سایپا در سال ۹۹ موفق شد ۳۱۷ هزار و ۳۲۱ دستگاه خودرو شامل ۵۰ هزار و ۴۱۳ دستگاه خودرو در خانواده پراید، ۲۳۶ هزار و ۹۳۹ دستگاه در خانواده تیبا، ۱۰ دستگاه سراتو، ۱۲۴ دستگاه آریو، ۲۹۰ دستگاه چانگان CS۳۵ و ۲۷ هزار و ۴۵۵ دستگاه وانت پراید (سایپا ۱۵۱) تولید کند.

همچنین تولید یک‌هزار و ۷۲۸ دستگاه شاهین به عنوان محصول جدید و نوبرانه سایپا، در این آمارها خودنمایی می‌کند.

صادرات سایپا

مطلب مرتبط با موضوع :  سیاست سایپای نوین کاهش وابستگی و بومی‌سازی صنعت خودرو است

گروه صنعتی سایپا در این مدت موفق به صادرات ۳۶۲ دستگاه خودروی کامل (CBU) به سایر کشورها شد.

جمع تولیدات این گروه صنعتی در مقایسه با سال ۹۸ (تولید ۳۶۳ هزار و ۳۷۹ دستگاه خودرو) افت ۱۲.۶۷ درصدی نشان می‌دهد.

تولیدات پارس‌خودرو

برپایه این گزارش، مطابق آمارهای سامانه کدال مجموع تولیدات پارس‌خودرو در سال ۹۹ به ۱۰۳ هزار و ۵۵ دستگاه رسید.

در مدت یاد شده پارس‌خودرو ۲ هزار و ۹۶۳ دستگاه خودرو در گروه رنو و سه هزار و ۹۴۷ دستگاه خودرو در گروه برلیانس تولید کرد.

برپایه آمارهای سامانه کدال، در سالی که گذشت ۲۳ هزار و ۷۰۳ دستگاه در خانواده ایکس ۱۰۰ (پراید)، ۹ ‌هزار و ۷۴۷ دستگاه کوئیک معمولی، ۵۴ هزار و ۵۶۸ دستگاه در گروه کیو ۲۰۰ و هشت هزار و ۱۲۷ دستگاه در گروه اس۲۰۰ (ساینا) در پارس‌خودرو تولید شد.

مجموع تولیدات این خودروساز در سال ۹۹ در هم‌سنجی با سال ۹۸ (تولید ۱۰۶ هزار و ۷۲ دستگاه خودرو) با افت ۲.۸۴ درصدی همراه بوده است.

۲۲۳۲۲۴

[ad_2]

<="https://www.khabaronline.ir/news/1501227/%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1-%D8%B4%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%DB%B3%DB%B4%DB%B6-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87">منبع : خبر آنلاین

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *