اخبار خودرو سایپا

ادامه بحران بنزین در آمریکا/ صف های طولانی همچنان ادامه دارد

ادامه بحران بنزین در آمریکا/ صف های طولانی همچنان ادامه دارد

[ad_1]

به گزارش سایپانیوز، معمولاً در ایالات متحده، مردم روز جمعه را به پر کردن باک بنزین خود اختصاص می دهند تا دو روز آخر هفته یعنی شنبه و یکشنبه باک خودروی آنها پر باشد. اما این هفته استثنا است و هنوز از شلوغی صف های پمپ بنزین کاسته نشده است. بر اساس آخرین خبرها، هنوز 65 درصد از جایگاه های پمپ بنزین در کارولینای شمالی بنزین ندارند. البته پنجشنبه هفته پیش این آمار 75 درصد بود. در حال حاضر قیمت متوسط بنزین در کارولینای شمالی آمریکا گالینی 2.91 دلار[هر لیتر 77 سنت] است که از متوسط ملی [80 سنت] پایین تر است.

بزرگترین خطوط بنزین در ایالات متحده، به مدت 5 روز از دسترس مسئولان خارج بود و از چهارشنبه هفته گذشته به تدریج تأمین بنزین جایگاه ها از سر گرفته شد اما تا رسیدن به وضعیت عادی به زمان بیشتری نیاز است. مخصوصاً در ایالت های شرقی و جنوبی ایالات متحده، مشکلات همچنان باقی است. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از مردم این کشور خواسته است که فقط به اندازه نیاز بنزین خریداری کنند و از احتکار و انباشتن سوخت خودداری کنند تا وضع به حالت عادی بازگردد.

مایکل ترن یکی از تحلیل گران بازار سرمایه می گوید: «از سر گیری کار کلونیال پایپ لاین پایان بحران نیست، ابتدای حل بحران است.» حمله سایبری قیمت بنزین را به سه دلار در هر گالن رساند که در 6 سال گذشته بی سابقه بود.

با همه تلاشی که در هفته گذشته برای نرمال شدن اوضاع به کار گرفته شده است، وقایع هفته گذشته نشان می دهد سیستم تأمین سوخت در ایالات متحده تا چه حد آسیب پذیر است و حمله به زیرساخت ها روند افزایشی داشته است. کلونیال پایپ لاین آخرین نمونه از حملات نرم افزارهای باج خواه یا ransomware در آمریکا است. هکرها به شکل فزاینده ای تلاش می کنند به خدماتی مثل برق، سوخت و بیمارستان ها نفوذ کرده و باج خواهی کنند.

در این مورد هم هکر ها ماه پیش از تابستان را انتخاب کرده اند چون می دانند مردم به تدریج خود را برای مسافرت های بین شهری آماده می کنند. امسال هم به دلیل کرونا، عطش مردم برای مسافرت بیشتر از سال های گذشته است.

اف بی آی [پلیس فدرال آمریکا] این حمله سایبری را به گروهی به نام دارک ساید [نیمه تاریک] نسبت داده است برخی از شواهد نشان می دهد که دارک ساید به روسها و اروپای شرقی مرتبط هستند و بایدن هم بخشی از مسئولیت ها را متوجه روس ها می بیند و می گوید شواهدی وجود دارد که هکرها و نرم افزار مورد استفاده آنها از روسیه نشأت گرفته است.

منابع: Wral.com و بلومبرگ

منبع

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.