اخبار خودرو سایپا

تولید بومی و محلی کرولا آلتیس هیبریدی تویوتا  در فیلیپین

تولید بومی و محلی کرولا آلتیس هیبریدی تویوتا  در فیلیپین

[ad_1]

به گزارش سایپانیوز، بر کسی پوشیده نیست که تلاش در جهت سبک زندگی پایدار sustainable lifestyle ، از آثار گرمایش زمین است. بر اساس پژوهش های کانتار Kantar فقط در فیلیپین، 75 درصد از مردم به شکل فعال به دنبال راه حل های جایگزین برای حفظ محیط زیست هستند چون همه زندگی آنها به آن وابسته است. کشور فیلیپین در بخش صنعت خودرو،‌ «تویوتا موتور فیلیپین» Toyota Motor Philippines (TMP) دارد. در این خودروسازی، فیلیپینی ها «کرولای آلتیس هیبریدی» را به طور محلی و بومی می سازند و اعتقادشان این است که باید سوخت های جایگزین در خودروها مورد استفاده قرار گیرد.

تویوتا در سال 2015 موضوعی را تحت عنوان «چالش محیط زیستی تویوتا 2050» Toyota Environmental Challenge 2050 مطرح کرد. در این موضوع مطرح شده، اقدام های بلندمدت برای رسیدن به آلایندگی کربنی صفر برنامه ارائه شده و 6 چالش مهم معرفی شده اند که عبارتند از: کل عملیات تویوتا از ساخت و تولید خودروها در کارخانه های بدون آلایندگی، کل چرخه حیات هر خودرو، استفاده بهینه از آب، فناوری های بازیافت و هماهنگی همه موارد با فعالیت های حفظ و نگهداری از طبیعت.

همچنین در این گزارش آمده است: «چشم انداز جهانی تویوتا،‌ همراستا شدن به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل در زمینه های انرژی پاک و مقرون به صرفه، اقدام های آب و هوایی، تولید و مصرف مسئولانه آب و بهداشت پاک است. تویوتا روزگاری را پیش بینی می کند که در آن جهان به حالت پایداری رسیده که خودروها با محیط زیست در هماهنگی کامل به سر می برند.»

خودروهای هیبریدی دیگر نوآوری به حساب نمی آیند چون تویوتا اولین بار در سال 1997 این فناوری را با پریوس به دنیا معرفی کرد. اما به هر حال اولین بار بود که این فناوری به تولید انبوه می رسید. کرولا آلتیس هیبریدی آخرین فناوری های هیبریدی تویوتا را در خود دارد و با قیمتی مناسب در بازار فیلیپین عرضه شده است. این خودرو مجهز به یک موتور برقی و یک موتور بنزینی 16 سوپاپ با گنجایش 1.8 لیتر بوده و توان آن 97 اسب بخار و 142 نیوتن متر است. با این خودرو می توان در سه حالت رانندگی کرد: فقط بنزینی، فقط برقی و ترکیبی از هر دو. موتور برقی آن بیشتر برای مصارف داخل شهری است و در سربالایی ها بهتر است ترکیبی از موتور برقی و بنزینی مورد استفاده قرار گیرد. آلتیس هیبریدی فیلیپین مجهز به فناوری شارژ باتری هنگام ترمز هم هست چون با معماری جدید جهانی تویوتا Toyota New Global Architecture (TNGA)  تولید شده است.

خودروهای جدید تویوتا به یک مجموعه امکانات ایمنی مجهز هستند که به آن «حس ایمنی تویوتا» Toyota Safety Sense می گویند که شامل سامانه های پیش از برخورد Pre-Collision System، نور بالای خودکار Automatic High Beams، سامانه ردگیری خطوط خیابان Lane Tracing Assist، سامانه هشدار خروج از بین خطوط Lane Departure Alert و کروز کنترل راداری پویا Dynamic Radar Cruise Control  که همگی برای تأمین ایمنی سرنشینان تعبیه شده اند.

منبع:  www.carmudi.com.ph

منبع

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.