حدس بزنید/ کدام کشور بیشترین اَبَرخودروها را دارد؟

فهرست مطلب

[ad_1]

به گزارش سایپانیوز، به بیانی دیگر، فقط 0.04 درصد از کل خودروهای فروخته شده جزو اَبَرخودروها supercars به حساب می آیند. ممکن است در محلی که شما زندگی می کنید، دیدن یک اَبَرخودروها مثل فراری یا لامبورگینی، اتفاقی نادر باشد حتی ممکن است مردم مردم از سر ذوق عکسی بگیرند و در اینستاگرام منتشر کنند و هَشتگی هم به آن بیفزایند.

شاید در تئوری بتوانید از روی هشت تگ ها تا حدود زیادی مکان های جغرافیایی که تعداد بیشتری اَبَرخودروها دارد در اینستاگرام مشخص کنید. یا مثلاً بیشترین اَبَرخودروها به ازای جمعیت چقدر است. جالب است بدانید که یک وبسایت استرالیایی chasingcars.com/au کنجکاو بوده بداند کدام کشور بیشترین اَبَرخودروها را در خریداری کرده است.

این وبسایت می گوید: «چیسینگ کارز [به معنی در تعقیب خودروها] به تحلیل هزاران پست اینستاگرامی می پردازد تا ببیند کدام برندهای خودرویی در کدام شهرها و کشورها بیشتر هستند. در این وبسایت ما تعداد هشتگ های برندهای اَبَرخودروها را در مقایسه با تعداد خودروهای در حال تردد بررسی کرده ایم تا به عدد منطقی برسیم و ببینیم کدام جاده ها تراکم بیشتری از رانندگان خودروهای اَبَرخودروها را به خود می بیند.»

این وبسایت یک نقشه جهانی world map  از هش تگ اَبَرخودروها منتشر کرده و در آن نشان داده کدام کشورها بیشترین پست اینستاگرامی اَبَرخودرو به ازای 1000 خودروی در حال تردد دارند.

شاید با خودتان بگویید آمریکا بزرگترین اقتصاد دنیا است پس باید بیشترین اَبَرخودرو را داشته باشد. اما به خاطر داشته باشید که در این جا تعداد اَبَرخودروها به ازای جمعیت است و یک نسبت است نه تعداد کل. در آمریکا به ازای هر 1000 راننده ی خودرو 66 اَبَرخودرو وجود دارد که رقم خیره کننده و بالایی است. می توان گفت به ازای هر 20 نفر یک نفر در آمریکا اَبَرخودرو دارد. کانادا با جمعیت کمتر از آمریکا وضعیت بهتری دارد و به ازای هر 1000 راننده، 72 نفر سوار بر سوپرکار هستند. حتماً شما هم در ذهن تان کشورهای پولدار حاشیه خلیج فارس مثل بحرین و قطر را مرور کرده اید اما بحرین 23 و قطر 22 اَبَرخودرو به ازای هر 1000 راننده دارند. احتمالاً نام آلمان به ذهن شما خطور کرده چون بیشترین سوپرکارهای دنیا را آلمان می سازد. اما نه آلمان 58 و فرانسه 63 ابرخودرو به ازای 1000 راننده دارند. امارات و نروژ 122 ابرخودرو به ازای 1000 راننده دارند.

مطلب مرتبط با موضوع :  ماشین سیاه، گران ترین خودروی دنیا، زیر بوته آزمایش

حق با شما بیش از حد این خبر کِش پیدا کرده و خواننده حق دارد بگوید که این همه تعلیق برای چه؟ پاسخ به سؤال تیتر پس کجا است؟

مقام سوم پرتغال است به 136 اَبَرخودرو به ازای 1000، [چه کسی حتی حدسش را می زد؟!]

مقام دوم دانمارک با 162 اَبَرخودرو به ازای 1000

مقام اول موناکو با 3,051 اَبَرخودرو به ازای 1000 [بله یعنی هر مالک خودرو حداقل 3 اَبَرخودرو دارد!]

بله نقد شما کاملاً صحیح است. این عددها به هیچ عنوان تعداد خودروهای پلاک شده و به ثبت رسیده نیست! این اعداد در حقیقت تعداد عکس های اینستاگرامی است که در این وبسایت مورد تحلیل قرار گرفته اند. [در ضمن این خبر نشان می دهد شما 6 ماهه به دنیا آمده اید و خیلی عجول هستید!] اما به هر حال کشور موناکو الان یک تبریک جانانه طلبکار است.

واقعیت این است که ارائه آمار و ارقام در این زمینه خیلی دشوار است. برای مثال اگر برند پورشه را جزو اَبَرخودروها به حساب بیاورید، در سال 2020 تعداد پورشه فروخته شده 57,284 دستگاه بوده اما آیا شما کاین و ماکان راهم جزو اَبَرخودروها به حساب می آورید؟ آیا آنها خودشان در شمارش و آمار این محصولات را جزو اَبَرخودرو حساب می کنند؟ حالا اگر فقط پورشه های 911 را اَبَرخودرو به حساب بیاوریم، سال 2020 تعداد 911 فروخته شده 8,840 دستگاه بوده است. در حالی که برند مرسدس بنز در سال گذشته بیش از 2 میلیون دستگاه خودرو به فروش رسانده است که تازه خودروهای اسمارت یا 18 چرخ بنز در این آمار شمرده نشده اند. حالا از طنز هم که گذشته، اَبَرخودروهای فروخته شده در سال 2020 به تفکیک عبارتند از:

مطلب مرتبط با موضوع :  بالاخره روزی می رسد که هیدروژن به عنوان سوخت معنا پیدا می کند

فراری (9,119)؛‌ پورشه 911 (8,840)؛ ای ام جی جی تی (8000)؛ لامبورگینی (7,430)؛ آستون مارتین (1,516)؛‌ مک لارن (1,267)؛‌ فورد جی تی (125)؛‌ پاگانی (30)؛‌ بوگاتی (19)؛‌ کوئنیگسگ (12) و جمع کل (36,358) (البته شاید).

منبع: Autoweek

 

منبع