اخبار خودرو سایپا

در بروشور رولز رویس اطلاع رسانی نشده است

در بروشور رولز رویس اطلاع رسانی نشده است

[ad_1]

به گزارش سایپانیوز، برای خیلی از خودروهای پرتجمل [لاکچری] با قیمت های نجومی، محدودیت و سقفی وجود ندارد مخصوصاً که صحبت از «خواست مشتری» در میان باشد. برای همین منظور گاهی نامعمول و غیرمتعارف نیست که خریداران این نوع خودروها بعد از خرید خودرو به سلیقه خود از تأمین کنندگان ثالث امکانات نامتعارفی را خریداری و نصب می کنند.

کمرگ ایتالیا این خودروی رولز رویس فانتومی که در تصویر مشاهده می کنید، توقیف کرده است، چون بخشی از تزئینات داخل آن از چرم نوعی کروکودیل در حال انقراض ساخته شده است.

با این که این اولین باری نیست که فانتوم رولز رویس با مواد اولیه نادری تهیه می شود، اما تا به حال شبیه به آن مشاهده نشده بود. درست برعکس این رفتار هیولایی مشتریان و خریداران، چرم هرمس و چوب اقاقیای هاوایی کاملاً قانونی هستند.

در باره این خودروی توقیف شده، گفته می شود که ابتدا خودرو با تزئینات داخل عادی توسط مشتری در روسیه خریداری شده و بعد تزئینات داخل آن تغییر یافته و سپس به ایتالیا صادر شده است. اگر گمرک ایتالیا تشخیص نداده بود، این خودرو سر از نمایشگاهی در شهر رُم در می آورد. اما استفاده از چرم یک جاندار در حال انقراض، بیش از حد خارج از عرف است و خوشبختانه توسط گمرک شناسایی شده است.

ظاهر امر هم نشان می دهد که این تزئینات داخل به هیچ عنوان کار خود کمپانی رولز رویس انجام نشده و گواهی یا تصدیق یا تکذیب کمپانی را هم ندارد.

جدای از این حقیقت که چرم کروکودیل، به هیچ عنوان کیفیت مطلوب و بالایی ندارد و پرداخت این چرم بسیار ضعیف است، این موضوع مهمتر است که بر اساس کنوانسیون های بین المللی و قوانین جهانی برخی از جانوران حفاظت شده یا در شرف انقراض نباید در تولید محصولات پرتجمل [لاکچری] قرار گیرند و در حقیقت جرم محسوب می شود.

برخلاف باور عمومی، کالا و محصولات نباید با استفاده از چرم سوسمار [crocodile] و تمساح [alligator] تولید شود چون قانونی نیست. در ایالات متحده برای استفاده از برخی از مواد اولیه باید ابتدا از سازمان جانوران وحشی و جانداران و گونه های در شرف انقراض CITES‌ مجوز دریافت کنند. 160 کشور دنیا هم از کنوانسیون های تجارت بین الملل این سازمان متابعت می کنند. ایتالیا هم تابع این قوانین بین المللی است.

این که ایتالیا با وارد کننده ی این خودروی فانتوم رولز رویس چه برخوردی خواهد داشت باید منتظر دادگاه ماند و دید. صاحب این خودرو به احتمال زیاد با جریمه خیلی سنگین مواجه خواهد شد و به احتمال زیاد حتی مجبور می شود برای جلوگیری از بدآموزی، این چرم را از روی این خودرو بردارد.

منبع: Luxury Launches, Agenzia Dogane e Monopoli via Instagram

منبع

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.