اخبار خودرو سایپا

دوباره در جنگ رقبای سه گانه فورد موستانگ در صدر باقی ماند

دوباره در جنگ رقبای سه گانه فورد موستانگ در صدر باقی ماند

[ad_1]

به گزارش سایپانیوز، با این که فصل اول سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد افت داشته با این حال تعداد فروش فورد موستانگ در این فصل هم بالاتر از دوج چالنجر و شورولت کامارو در بازار آمریکا بوده است. دوج چالنجر 2,178‌ و شورولت کامارو بیش از 10 هزار دستگاه خودرو کمتر از فورد موستانگ به فروش رسیدند. در فصل اول سال 2021 تعداد فروش فورد موستانگ 17,274 بود.

شاید این اختلاف را به حساب کمبود تراشه و پردازشگرهای نیمه هادی بنویسید اما این دردسر بزرگ به یک اندازه دامن هر سه خودروساز آمریکایی را گرفت و هر سو خودروساز مجبور به توقف خط تولید خود شدند. هر چند خرید خودروی در اصطلاح پونی [اسب های کوچک آمریکایی و اشاره به خودروهای عضلانی سه خودروساز] نو به دلیل عرضه محدود در حال حاضر در بازار بسیار دشوار شده است. معلوم نیست که وضعیت کمبود تراشه تا چه زمانی ادامه پیدا می کند اما واضح است که در بین سه رقیب دیرینه از همه بیشتر به کامارو لطمه وارد آمده است. با این که هفته گذشته خط تولید کامارو در لنسینگ گرند ریور Lansing Grand River از سر گرفته شده بود دوباره این هفته به دلیل نبود تراشه متوقف شد.

البته برخی از مردم دوست ندارند دوج چارجر Charger  را یک خودروی عضلانی muscle car به حساب بیاورند والا چیرگی و برتری فورد موستانگ دچار شک و تردید می شد. هواداران فورد هم این مقایسه را منصفانه نمی دانند. اما به زودی فروش موستانگ مک-ایی Mach-E‌ [موستانگ برقی] را هم به حساب می آورند در آن صورت در مورد مقایسه منصفانه چه خواهند گفت.

موضوع این است که این سه خودروساز همیشه در رقابت شدید بوده اند و هنگام شمارش و مسابقه، سر دسته بندی ها اختلاف نظر پیدا می کنند. اما زمانی که مقایسه خودروهای پونی pony‌ می شود، موستانگ همیشه دست بالا را دارد.

منبع: motorious

 

منبع

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.