رکورد جدید پیمایش تویوتا میرای هیدروژنی

فهرست مطلب

[ad_1]

به گزارش سایپانیوز، با این که تمام دنیا تلاش می کند که خودروهای برقی به اندازه کافی هیجان انگیز و مطلوب باشد تا مردم از آن استقبال کنند، اما همچنان بزرگترین معضل خودروهای برقی، پیمایش آنها به ازای هر بار شارژ و زمان طولانی مورد نیاز برای شارژ دوباره این خودروها است. شاید برای همین است که تویوتا برای اثبات مطلوب بودن خودروهای هیدروژنی [مجهز به پیل سوختی که سوخت آن هیدروژن است] برای ثبت رکوردهای خیره کننده تلاش می کند.

در آخرین رکوردی که تویوتا با خودروی هیدروژنی میرای به جای گذاشت، سفر از ساعت 5:43 روز 26 مه 2021 از جایگاه سوخت هیدروژن هایستکو HYSETCO در اورلی فرانسه آغاز شد. این میرای مجهز به سه باک 5.6 کیلوگرمی است. با این که جزئیات مسیر این سفر مشخص نشده، اما در پایان ، به ازای یک بار سوخت گیری پیمایش 1003کیلومتر (623 مایل) به ثبت رسید. این در حالی است که خود شرکت ژاپنی تویوتا بر اساس اندازه گیری سازمان محیط زیست 420 مایل [670 کیلومتر] را پیش بینی و اعلام کرده بود.

برای این سفر طولانی تیم چهارنفره در تویوتا تشکیل شد، جیمز اولدن James Olden از مهندسان اروپایی تویوتا این سفر را آغاز کرد و ماکسیم لو هیر Maxime Le Hir از مدیران محصول میرای در فرانسه سفر را به پایان برد. ماری گاد Marie Gadd مدیر روابط عمومی تویوتای فرانسه هم راننده سوم این سفر بود و نفر چهارم هم ویکتورین اروسارد Victorien Erussard کاپیتان و بنیان گذار شرکت انرژی آبزرور Energy Observer بود.

مطلب مرتبط با موضوع :  اجراي طرح بخشودگی جرايم تاخير چك‌هاي برگشتي مشتريان سايپا

آشکار است که برای انجام این تست، اندازه گیری های مهمی در نظر گرفته شده بود. مهندسانی که روی اعداد و ارقام کار می کردند به عدد متوسط 0.55kg/100km هنگام حرکت ثابت رسیدند که تقریباً معادل پیماش 65 مایل به ازای مصرف هر گالن در مسیرهای ترکیبی است.

درست است که این رکورد خبر خوبی در زمینه پیمایش به ازای هر بار سوخت گیری و نشانه پیشرفت فناوری ها به حساب می آید اما همچنان مانع اصلی پابرجاست. فرض بر این که هر خودرو بتواند به ازای هر سوختگیری 1000 کیلومتر بپیماید. آیا به اندازه کافی در مسیرهای رفت و آمد مشتریان جایگاه سوختگیری هیدروژنی وجود دارد؟ آیا دولت ها به این باور رسیده اند که چنین شبکه ای از سوخت رسانی را شبیه به پمپ بنزین ها ایجاد کنند؟

در کل ایالات متحده فعلاً 39 جایگاه سوختگیری سوخت هیدروژن وجود دارد که اکثر آنها هم در ایالات کالیفرنیا قرار دارند.

در حالی که عملکرد میرای خیلی خیره کننده و تحسین برانگیز است، اما هنوز بالاترین رکورد ثبت شده پیمایش به ازای یک بار سوختگیری متعلق به خودروی فولکس واگن مدل پاسات 1.6 TDI‌ است که در سال 2011 موفق شد با یک باک گازوئیل 1,581.88 مایل (2531 کیلومتر) بپماید که 76mpg‌ محاسبه می شود.

منبع: Toyota via YouTube, Guinness World Records

منبع

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *