اخبار خودرو سایپا

ماجراجویی با نیت خاص/ بیرون کشیدن لاشه ی خودرو از رودخانه

ماجراجویی با نیت خاص/ بیرون کشیدن لاشه ی خودرو از رودخانه

[ad_1]

به گزارش سایپانیوز، مدتی است که کانال «ماجراجویی با نیت خاص» Adventures with Purpose در یوتیوب تصاویر ویدیویی بیرون کشیدن لاشه ی خودروها از اعماق رودخانه ها و دریاچه ها را منتشر می کند. اگر چه که نیت اصلی آنها پاکسازی و طبیعت دوستی است، که آرمانی ستودنی است، اما گاهی اوقات خودروهایی بیرون می آیند که آثار شوم و پلیدی را آشکار می کنند، برای مثال در بعضی از آنها جسد هم یافت می شود. گرچه این غواصان به یک جا بسنده نمی کنند اما جست و جوی آنها از همه بیشتر در شهر «نشویل» در ایالت «تنسی» نتیجه داده است و تا به حال 40 خودرو از آب های این شهر بیرون کشیده شده است.

40 خودرو عدد کمی نیست مخصوصاً که بیرون کشیدن آن از آب ها به تلاش عظیمی نیاز دارد. همان طور که شما هم حدس زده اید این کار فقط از عهده یک عده غواص بر نمی آید و مردم محلی و شرکت هایی که امکانات خاص دارند هم به کمک آنها می روند. از زمانی که تعداد خودروهای بیرون کشیده رو به افزایش گذاشته،‌ مقام های شهرداری و استانداری هم منابع و تجهیزات خود را به این ماجرا اختصاص داده اند و نفوذ و تأثیر کانال یوتیوبی «ماجراجویی با نیت خاص» هم افزایش یافته است.

این کانال یوتیوبی در بیشتر مواقع، تصاویری زنده از این فرایند را منتشر می کند و خیلی از مردم هم آن را دنبال می کنند. حالا یک پارکینگ خاص با سقف هم به این خودروهای بیرون کشیده اختصاص یافته است. گاهی صحنه های منتشر شده شباهت زیادی به جمع آوری بقایای یک هواپیمای سقوط کرده دارد. حتی عده ای از دنبال کنندگان این ماجرا علاقه زیادی به جمع آوری و کلکسیون سازی از آیتم هایی این ماجرا پیدا کرده اند.

در بین لاشه ی خودروهای بیرون کشیده شده حتی آخرین نسل های بعضی از خودروها که دیگر تولیدشان متوقف شده مثل «پونتیاک لومانز» هم دیده می شود. در بین این خودروها، هم قدیمی پیدا می شود هم جدید،‌ از فورد تاندربرد نسل نهم گرفته تا فورد فوکس.  در بین این بقایای بیرون کشیده گاهی فقط شاسی یک خودرو بیرون کشیده می شود که نشان می دهد زمان خیلی زیادی زیر آب بوده است.

جدای از این که تعداد معدودی از این خودروها به صورت تصادفی سر از این آب ها در آورده اند،‌ در اکثر موارد،‌ به نوعی معدوم کردن آثار جرم به حساب می آیند. از دلایل دیگر هم می تواند این باشد که صاحب آن قصد داشته است سر شرکت های بیمه کلاه بگذارد یا آن که از چشمان پلیس مخفی بماند.

در 15 ژوئن سال 2020 هم بعد از اعلام گم شدن فردی به نام «بیل سایمونز»، جست و جو ها به رودخانه کامبرلند ختم شد و خودروی وی هم از آن رودخانه بیرون کشیده شد. گاهی امواج یا جریان خروشان رودخانه،‌ کار بیرون کشیدن را سخت و گاهی غیر ممکن می کند. اما در این مورد خاص خودرو به همراه جسد از آب بیرون کشیده شد و خیلی از سؤال ها برای خانواده او جواب گرفت.

می توان گفت حداقل به خاطر ماجراجویی این افراد خاص، بخشی از رودخانه های این ایالت پاکسازی شده اند.

منبع:‌ www.motorious.com/

[ad_2]

منبع

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.