مدیر عامل بنز: بیایید صادقانه صحبت کنیم

فهرست مطلب

[ad_1]

به گزارش سایپانیوز، مدیر عامل دایملر می گوید ما باید در مورد خودروهای برقی و اشتغال «صادقانه صحبت کنیم». اُلا کالنیوس Ola Källenius ، رئیس هیئت مدیره دایملر ای جی و مرسدس بنز می گوید اگر اتحادیه اروپا می خواهد با سرعت بیشتری به خودروهای آلایندگی صفر برسد و فشار می آورد، ما آماده ایم، اما لازم است یک بحث و گفت و گوی باز در مورد آثار و پیامدهای برقی سازی خودرو و مشاغل این صنعت انجام شود.

کالنیوس در کنفرانس برگزار شده توسط فایننشال تایمز در خصوص آینده خودروها گفت: «ما به این بلندپروازی بله می گوییم.» اما در عین حال این جمله را هم اضافه کرد که: «ما باید یک گفت و گوی صادقانه هم در مورد مشاغل داشته باشیم.» کالنیوس می گوید: «همه می دانند که در مقایسه با قوای محرکه برقی، خودروهای بنزینی درون سوز نیاز به کار و زمان بیشتری برای مونتاژ دارند [یعنی با گذار از بنزینی به برقی،‌ مشاغل زیادی از دست می رود].»

اتحادیه اروپا در ماه گذشته هدفگذاری های جدیدی را اعلام کرد و سطح توقع و استاندارد را در این زمینه بالا برد و قرار است تا سال 2030 یعنی کمتر از یک دهه، 55 درصد آلایندگی نسبت به سال 1999 کاهش یابد در حالی که تا به حال قرار بر 40 درصد بود.

اعضای هیئت مدیره شرکت های خودروسازی باور دارند که با برقی شدن خودروها بخش مهمی از مشاغل در صنعت خودرو نابود می شوند مخصوصاً در کارخانه هایی که قوای محرکه درون سوز تولید می کنند.

مطلب مرتبط با موضوع :  سامانه خودران تسلا به راحتی فریب می خورد

متولیان کار و کارگری در آلمان می گویند صنعت خودروی آلمان با یک «فاجعه اشتغال» رو به رو می شود مگر آن که سرمایه گذاری مورد نیاز در فناوری های جدید به درستی صورت پذیرد، مخصوصاً در فناوری های تولید باتری.

یورگ هافمن Joerg Hofmann رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل آی جی متال در خصوص «فاجعه اشتغال» هشدار داده است و این هشدار زمانی انتشار یافته که مؤسسه نظرسنجی Ifo نتایج پژوهش خود را منتشر کرده و مشخص شده است تا سال 2025 حدود 100 هزار شغل در صنعت تولید قوای محرکه و خودروهای بنزینی احتراق داخلی از دست خواهد رفت. 4 سال هم زمان بسیار کمی است که کارگران ماهر و نیمه ماهر این عرصه برای مهارت های خودروهای برقی آمادگی پیدا کنند.

کالنیوس می گوید باید آثار ناشی از این تغییر و تحول به شکل مسئولانه ای اداره و کنترل شود. در حال حاضر هم خودروسازان آلمانی «گفت و گوهای سازنده ای با شورای کارگری داشته اند و صنعت خودرو در حال خلق مشاغلی در بخش مهندسی نرم افزار است.» کالنیوس می گوید: «فرقی نمی کند که اعتراف کنیم [برقی شدن خودروها روی مشاغل موتوروهای درون سوز] آثار مهمی به جای می گذارد. چون این آثار حتمی است.»

منبع: رویترز

 

منبع

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *