اخبار خودرو سایپا

مرسدس بنز نمایشگاه های خود را در اروپا می فروشد

مرسدس بنز نمایشگاه های خود را در اروپا می فروشد

[ad_1]

به گزارش سایپانیوز، اگر مرسدس بنز نمایشگاه های خودرو در اروپا به ویژه در کشورهای بلژیک، بریتانیا و اسپانیا را بفروشد 1.2 میلیارد دلار از سرمایه اش باز می گردد و می تواند آن را در موقعیت های مهم تری سرمایه گذاری کند.

اتومتیونیوز اروپا به نقل از روزنامه آلمانی هندلزبلات Handelsblatt گزارش داده است که مرسدس بنز قصد دارد این نمایشگاه های خودرو را به نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروشِ مستقل یا سرمایه گذاران بفروشد و هر یک از این نمایشگاه ها بین 30 تا 40 میلیون یورو سرمایه را به این شرکت باز می گردانند. این خودروساز آلمانی می گوید می خواهد امنیت شغلی کارکنان این نمایشگاه ها دچار مخاطره نشود. در این 25 نمایشگاه خودروی مرسدس بنز حدود 2800 نفر مشغول به کار هستند. سخنگوی مرسدس بنز به اتومتیو نیوز اروپا گفته است: «در مذاکره احتمالی با خریداران و علاقه مندان،‌ مهمترین اولویت مرسدس بنز موفقیت بلندمدت اقتصادی و ادامه فعالیت ها است.»

فروختن این نمایشگاه ها در سرتاسر اروپا، علاوه بر آن که مرسدس بنز را خیلی سریع به پول نقد مورد نیازش می رساند، هزینه های ثابت این خودروساز در این مکان ها را هم کاهش می دهد. با این کار دیگر مخارج نگهداری و سرپا نگاه داشتن این نمایشگاه ها برعهده مرسدس بنز نخواهد بود و کارکنان و کارگران این نمایشگاه ها از فهرست نیروی انسانی این خودروساز خارج می شوند.

مرسدس بنز می گوید این سرمایه ی آزاد شده را در بخش خودروهای برقی سرمایه گذاری خواهد کرد،‌ مخصوصاً که توسعه خودروهای برقی در جهان هنوز در مراحل ابتدایی راه است. سدان لاکچری EQS‌ مرسدس بنز تا اواخر سال جاری میلادی [2021] در بازار آمریکا عرضه خواهد شد. مانند سایر خودروسازان، مرسدس بنز هم انواعی از محصولات برقی و هیبریدی را در دستور کار دارد. از جمله کراس اور برقی EQS، خودروی کوچک تر EQB، سدان اندازه متوسط  EQE هم در راه هستند. برای عرضه محصولات برقی جدید، مرسدس بنز به پول نقد بیشتری احتیاج پیدا خواهد کرد.

تا پایان امسال [میلادی][اواخر پاییز] مرسدس بنز از آخرین نسل SL‌ رونمایی خواهد کرد. این نسل جدید، از شاسی جدیدی استفاده می کند که آلیاژی از آلومینیم، فولاد،‌ منیزیم و کامپوزیت های فیبرکربن است که از لحاظ استحکام پیشرفت چشمگیری در محصولات این خودروساز ایجاد می کند. مدل های SL‌ نسبت به مدل های جاری،‌ مرکز ثقل پایین تری هم دارد.

منبع: Automotive News Europe به نقل از Handelsblatt

منبع

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.