اخبار خودرو سایپا

نمونه دیگری از کوته بینی و رفتار غیرایمن رقم خورد

نمونه دیگری از کوته بینی و رفتار غیرایمن رقم خورد

[ad_1]

به گزارش سایپانیوز، در شرایطی که مردم آمریکا به خاطر معضل هک شدن سامانه سوخت رسانی به جایگاه های پمپ بنزین در مضیقه شدید قرار گرفته اند، عده ای تصور می کنند ذخیره کردن چند دبه بنزین می تواند برایشان راه گشا باشد و به همین دلیل برای احتکار و ذخیره کردن چند پیت بنزین خودشان و دیگران را با خطر مواجه می کنند.

خودرویی که تحت تعقیب پلیس قرار گرفته بود بعد از واژگون شدن،‌ آتش گرفت و بعد معلوم شد راننده آن در حال حمل یک دبه بنزین به شکلی ناایمن بوده است. موارد مشابهی از ذخیره و احتکار بنزین به دلیل هک شدن کلونیال پایپ لاین اتفاق افتاده است.

پلیس ناحیه پیکنز در کارولینای جنوبی گزارشی را از این ماجرا در پست فیسبوک خود منتشر کرده است. در این گزارش آمده است که جسیکا گیل پترسن Jessica Gale Patterson  صاحب یک پونتیاک جی6 مدل 2007 تحت تعقیب قرار گرفت. پلیس این ناحیه شناسایی کرده بود که پلاک این خودرو هم در فهرست پلاک های به سرقت رفته بوده است. پترسن زمانی که متوجه شد تحت تعقیب قرار دارد به سرعت خود افزود و به همین خاطر کنترل خود را از دست داد و در اثر واژگون شدن خودرو، شعله های آتش زبانه کشید. این دومین حادثه آتش گرفتگی خودرو بعد از هک شدن کلونیال پایپ لاین است که باعث کمبود شدید بنزین در جایگاه ها شده و در حال حاضر 1000 جایگاه سوخت بنزین در آمریکا به طور کامل خالی شده و در سوخت رسانی به مردم وقفه شدید ایجاد کرده است.

هکرها در تاریخ 7 ماه مه (17 اردیبهشت) بعد از هک کردن سامانه ی کلونیال پایپ لاین از آنها درخواست 5 میلیون دلار به شکل رمزارز کرده بودند. کلونیال پایپ لاین بزرگترین سامانه سوخت رسانی در ایالات متحده است. از روز 12 مه (22 اردیبهشت) بعد از پرداخت این باج به هکرها، سامانه کلونیال پایپ لاین عملیات کاری خود را از سر گرفت اما تا تأمین و به روزرسانی مخازن بنزین در جایگاه های سوخت رسانی حداقل دو هفته وقت لازم است.

پترسن موفق شد به موقع از خودروی در حال سوختن خارج شود و پلیس هم وی را به بیمارستان رساند. مورد دوم آتش سوزی به خاطر حمل ناایمن پیت های بنزین در یک خودروی هامر روز چهارشنبه 22 اردیبهشت در فلوریدای آمریکا اتفاق افتاده بود و به خودرو هامر آسیب شدید وارد آورد.

«پیت بوتگیک» وزیر راه و ترابری ایالات متحده از مردم آمریکا خواسته است که از خود رفتار معقول به خرج دهند. وی در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید روز چهارشنبه گفت: «ما در زمانی قرار داریم که مردم باید معقول تر و ایمن تر رفتار کنند. ما درک می کنیم که وقفه در سوخت رسانی تا چه حد زندگی مردم را مختل کرده است، اما احتکار دردی را دوا نمی کند و اوضاع به این روش رو به بهبودی نمی رود. بنزین فقط باید به طور مستقیم در باک خودروها عرضه شود. برای خودروهای در راه مانده هم باید از باک های تأیید شده استفاده شود.»

نمونه دیگری از کوته بینی و رفتار غیرایمن رقم خورد

همچنین در فضای اینترنت، عکسی از زنی منتشر شده است که در حال پر کردن کیسه پلاستیکی است و همین باعث شده است که کمیسیون امینی محصولات آمریکا US Product Safety Commission در توییتر خود این جمله را درج کند که: «دبه های پلاستیکی را برای حمل بنزین استفاده نکنید.» هر چند رویترز می گوید این پیام توییتری پیش از واقعه هک شدن کلونیال پایپ لاین منتشر شده بود.

منبع: Insider

منبع

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.