اخبار خودرو سایپا

پرفروش ترین خودروی هیبریدی ماه مارس: تویوتا راوفور

پرفروش ترین خودروی هیبریدی ماه مارس: تویوتا راوفور

[ad_1]

به گزارش سایپانیوز، در ماه مارس تعداد فروش راوفور هیبریدی به 11,692 دستگاه رسید و این که راوفور پرفروش ترین شاسی بلند کوچک در بازار آمریکا است خبر تازه ای نیست اما در طول سال 2020، رقیب آن تویوتای هایلندر هیبریدی بود اما دیگر نیست. تویوتا خودروی سیینای هیبریدی Toyota Sienna Hybrid  خود را در سال 2021 از نو طراحی کرده و مورد استقبال خیلی زیادی قرار گرفته است. در حقیقت سیینای هیبریدی تویوتا فقط 58 دستگاه کمتر از راوفور هیبریدی به فروش رسیده (رقم فروش ماه مارس به 11,634 دستگاه رسیده است).

تولید انبوه نسل جدید سیینای تمام هیبریدی برای تویوتا،‌ یک حرکت پر از ریسک به حساب می آید چون ممکن بود تمامی هواداران سیینا به خاطر هیبریدی شدن رویگردان شوند. اما چنین اتفاقی نیفتاد. شاید هم منطقی باشد چون سیینای هیبریدی در 5 سطح مختلف تحت عناوین LE، XLE، ‌XSE،‌ Limited و Platinum عرضه شده اند. همه ی این 5 سطح خودشان در دو گزینه ی دیفرانسیل جلو یا AWD [انتقال قدرت به هر 4 چرخ] به انتخاب مشتری ارائه می شوند. همین که هر 5 سطح می تواند AWD‌ باشد حرکت بسیار خوبی از طرف تویوتا است چون معمولاً خریداران سیینای هیبریدی می خواهند که این خود را در جغرافیای پر برف و باران مورد استفاده قرار دهند. ضمن آن که به ازای هر باک هم 36 مایل (حدود 60 کیلومتر) هم بیشتر طی می کنند چون این خودروها هیبریدی هستند و زمانی که خودرو در حالت بنزینی در حرکت است باتری آن در حال شارژ شدن است و باتری شارژ شده 36 مایل به پیمایش بیشتر خودرو کمک می کند. این خودرو با این که هیبریدی است شتاب خوبی دارد. یعنی علاوه بر ساکت و نرم بودن ویژگی های یک خودروی بنزینی خوب  را هم دارد.

البته شکی نیست که هنوز از گرایش شدید مردم به خودروهای شاسی بلند کاسته نشده و به طور طبیعی هنوز مردم راوفور تویوتا را بیشتر انتخاب می کنند. هر چند خود تویوتا هم گزینه های زیادی در اختیار مردم گذاشته از هایلندر هیبریدی گرفته تا کمری هیبریدی، آوالون هیبریدی، سیینا 2021، ونزا 2021، پریوس، پریوس پرایم و راوفور پرایم.

منبع: torquenews.com

[ad_2]

منبع

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.