21 درصد افزایش در آمار مرگ و میر پیاده ها در 2020

فهرست مطلب

[ad_1]

به گزارش سایپانیوز، شاید کم شدن تعداد خودروها در خیابان ها این فرصت را برای راندن با سرعت بالاتر فراهم کرده باشد.

مرگ و میر پیاده ها در سال 2020 نسبت به سال 2019 حدود 21 درصد افزایش پیدا کرد. این درصد افزایش از سال 1970 که گردآوری این آمارها شروع شد، بی سابقه است.

انجمن ایمنی بزرگراه فرمانداران Governors Highway Safety Associationاین گزارش را منتشر کرده است. ریچارد رتینگ Richard Retting‌ از محققان این انجمن می گوید: «تمام اندازه گیری ها نشان می دهد در سال 2020 نسبت به سال 2019 تعداد خودروهای در حال تردد در خیابان ها و جاده ها کمتر بوده است. در وحله اول انتظار همه این است که ترافیک کمتر باید مرگ و میر کمتر به بار بیاورد. اما برعکس اتفاق افتاد. می توان گفت که مغز انسان سوت می کشد.»

تعداد پیاده هایی که در سال 2020 در اثر تصادف رانندگی جان خود را از دست دادند،‌ در 50 ایالت آمریکا به 6,721 نفر رسید. در سال 2019 تعداد پیاده هایی که جان خود را از دست داده اند 6,412 نفر بود.

اما این آمار و اعداد، کل داستان را نمی گویند. وقتی مردم مجبور بودند در خانه بمانند و دورکاری انجام دهند و مسافرت ها به حداقل ممکن رسیده چه بین شهری و چه از حومه به شهر، باید تعداد مرگ و میر پیاده ها هم کاهش پیدا کند. شاید لازم باشد که در ادامه این تحقیقات، تک تک موارد تصادف به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد و علت تصادف و علت مرگ مشخص شود. با این حال محققان این پژوهش، علت اصلی را سرعت بالا می دانند. زمانی که تعداد خودرو در جاده ها و خیابان ها کمتر باشد، رانندگان وسوسه می شوند با سرعت بالاتری برانند.

مطلب مرتبط با موضوع :  باتری لیتیمی و گونه هایی که در خطر انقراض قرار می گیرند

دکتر جیمز آگوستاین Dr. James Augustine دکتر اورژانس خدمات پزشکی آتلانتا و سخنگوی پزشکان اورژانس کالج آمریکایی می گوید: «بررسی خودروهای تصادف کرده و بقایای باقی مانده از تصادف هم نشان از سرعت بالا هنگام تصادف دارند.» وی می گوید زمانی که تصادف با خودروهای اس یو وی [شاسی بلند] اتفاق می افتد، چون بخش جلوی این خودروها ارتفاع بیشتری دارد، صدمه های وارده به پیاده ها فاجعه بار است. وی در ادامه می گوید: «وقتی پیاده ها با خودروهای شاسی بلند تصادف می کنند یا با شدت به سمت جلوی این خودرو پرتاب می شوند یا در حالت بدتر به جلوی خودروهای اطراف پرت می شوند و نتیجه همیشه بدتر است.»

بیشتر مرگ و میر پیاده ها در خیابان هایی اتفاق می افتد که حکم شریان شهری را دارند مثل خیابان های شلوغ که در آن کسب و کارها و پیشه های متنوعی وجود دارد و مردم برای خرید خواروبار و ارسال یا دریافت مرسوله ها در پستخانه ها و غیره در رفت و آمد هستند. وی می گوید:‌ «عبور از [این خیابان های شریانی] برای پیاده ها خیلی دشوار است و راننده ها به هیچ عنوان راه نمی دهند.»

آگوستاین می گوید مقصر اصلی بعد از سرعت بالای خودروها، پرت شدن حواس راننده یا پیاده است؛ «اکثر آنها در حال نگاه کردن به تلفن های همراه و تبلت ها یا در حال بازی کامپیوتری هستند.»

با این که مصرف مشروبات الکلی در سال 2020 نسبت به گذشته در کشورهای غربی افزایش داشته است اما دلیل اصلی این افزایش شدید در مرگ و میر پیاده ها نمی تواند باشد. در دوران کرونا بیشتر مردم گرایش به ماندن در خانه و مصرف در داخل خانه نشان می دهند. البته تحلیل و گزارش کامل در خصوص تأثیر الکل بر تصادف های رانندگی در پایان سال منتشر می شود. با این حال گزارش سال 2019 انجمن یاد شده GHSA نشان می دهد که عامل نیمی از تصادف هایی که به مرگ پیاده ها منجر شده است مصرف الکل هم در راننده هم در پیاده ها است. رتینگ می گوید، نرخ مرگ و میر پیاده ها در اثر مصرف مشروبات نسبت به سال گذشته تغییر محسوسی نداشته است و از همان الگوی همیشگی پیروی کرده است. به گفته ی رتینگ «این معضل همیشگی است و رفع شدنی هم نیست.» اما نمی توان افزایش 21 درصدی در مرگ و میر را به افزایش مصرف مشروبات الکلی نسبت داد.

مطلب مرتبط با موضوع :  ماجراجویی با نیت خاص/ بیرون کشیدن لاشه ی خودرو از رودخانه

منبع:‌ nbcnews.com

منبع

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *